Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Date
gru, 09, 2023
Comments
Możliwość komentowania Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu? została wyłączona

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Zima bez śniegu nie musi oznaczać braku zabawy! Dla dzieci, które marzą o lepieniu bałwana, istnieje wiele kreatywnych alternatyw w zaciszu domowego ciepła.

Modelina i plastelina – Magiczny świat tworzenia

Modelina to uniwersalny materiał, który pozwala na tworzenie praktycznie wszystkiego. Dzieci mogą używać kolorowej modeliny do ulepienia swojego bałwana, dodając mu własne unikalne akcenty. Ta plastyczna zabawa nie tylko rozwija zdolności manualne, ale również wspiera wyobraźnię. Warto też pomyśleć o masie solnej czy cieście do takiej zabawy.

Materiały z recyklingu – Eko-Bałwan

Zastosowanie kreatywności przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu to nie tylko ekologiczne podejście, ale także świetna zabawa. Pudełka, rolki papieru toaletowego, kawałki kolorowego papieru – wszystko to może posłużyć do stworzenia oryginalnego bałwana. Dzieci mogą pomalować, nakleić, a nawet ozdobić swojego eko-bałwana przedstawiającego zimowe postacie.

Bałwan w wersji 2D – Sztuka na kartce

Zamiast ulepienia bałwana z trójwymiarowych materiałów, dzieci mogą wypróbować rysunek bałwana na kartce papieru. Możliwości są nieograniczone – bałwan w kolorze, bałwan w krainie marzeń, bałwan z komiczną miną.

Bałwanowa sztuka plastyczna – Farby i kreatywność

Dzieci uwielbiają malować, a zimowe dni to idealny czas na rozpoczęcie bałwankowej sztuki plastycznej. Zaopatrz się w farby, pędzle i papier, a następnie pozwól dzieciom stworzyć swoje arcydzieło. Bałwan w abstrakcyjnych kolorach czy bałwan pełen malarskich detali – to świetna okazja do rozwijania umiejętności artystycznych.

Bałwankowe Puzzle – Edukacyjna zabawa

Zamiast tradycyjnego bałwana, dzieci mogą spróbować stworzyć bałwankowe puzzle. Mogą narysować bałwana, a następnie podzielić rysunek na kilka części, które będą musiały złożyć w całość. To nie tylko kreatywna zabawa, ale także świetna okazja do rozwijania zdolności logicznego myślenia.

Bałwankowe ciach-ciach – Kolaż i wycinanka

Wycinankai kolaż to jeszcze jedna fascynująca opcja dla dzieci. Mogą wyciąć z kolorowego papieru elementy zimowego krajobrazu, takie jak choinki, bałwany czy śnieżynki, a następnie skomponować je na arkuszu papieru. To nietypowy sposób na stworzenie zimowej sceny bez konieczności wychodzenia z domu.

Monika Kilijańska

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Dziki poradnik przetrwania

Dziki poradnik przetrwania

Szkrabajeklip 14, 2023

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się pomysł na ubrania maskujące lub koncepcja na granaty z gazem łzawiącym? Odpowiedź jest…

Zapowiedź: Tajemnica Matyldy

Zapowiedź: Tajemnica Matyldy

Szkrabajeksty 5, 2024

Matylda, roztrzepana i wiecznie potargana marzycielka, ma swój sekret. Codziennie po lekcjach uczy się gry na skrzypcach. Uwielbia to, podobnie…

Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie – Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie – Arthur Conan Doyle

Szkrabajeksty 10, 2021

Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie – Arthur Conan Doyle Uwielbiam kryminalne opowieści, a zwłaszcza cenne perełki klasyki, w niezwykły sposób…

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Kasiamaj 22, 2021

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet Książki Tuletta to już marka sama w sobie, a pozytywnie opinie o nich, napływają…

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly

Vickylis 18, 2020

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly Niedawno miałam przyjemność czytać niezwykle zabawny, a miejscami również…