Dlaczego warto obchodzić Mikołajki?

Date
lis, 28, 2023
Comments
Możliwość komentowania Dlaczego warto obchodzić Mikołajki? została wyłączona

Dlaczego warto obchodzić Mikołajki? 

Pełna magii rodzinna tradycja

Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku, szczególnie przez najmłodszych. Obchodzone w Polsce 6 grudnia, wprowadzają nas w magiczny czas przedświąteczny, pełen rodzinnego ciepła i dziecięcej radości. Jednak dlaczego warto celebrować Mikołajki? Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne, ale jedno jest pewne — to wyjątkowy dzień dla naszych pociech.

Wzmacnianie więzi rodzinnych

Mikołajki to doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. To dzień, kiedy rodzina zamiast porannego pośpiechu, cieszy się wspólnie z drobnych, pozostawionych przez Mikołaja upominków. Dzielenie się prezentami nie tylko sprawia radość, ale też wzmacnia więzi między członkami rodziny. To idealny moment, by pokazać dzieciom, jak ważne jest obdarowywanie innych, nie tylko oczekiwanie na prezenty.

Kultywowanie tradycji

Obchodzenie Mikołajek jest także ważne ze względu na kultywowanie tradycji. To święto ma swoje korzenie w dalekiej przeszłości i jest ważnym elementem naszego kulturowego dziedzictwa. Przekazywanie tej tradycji dzieciom to sposób na zachowanie jej dla kolejnych pokoleń.

Rozwijanie wyobraźni dzieci

Mikołajki to czas, który sprzyja rozwijaniu dziecięcej wyobraźni. Opowieści o Świętym Mikołaju, który przynosi prezenty dobrym dzieciom, pomagają rozwijać u maluchów kreatywne myślenie. Jest to też czas, gdy dzieci mogą dać upust swojej kreatywności, pisząc lub rysując listy do Świętego Mikołaja.

Wprowadzenie w Świąteczny nastrój

Mikołajki otwierają sezon świąteczny, wprowadzając w magiczny, przedświąteczny nastrój. To doskonała okazja, by zacząć dekorować dom, piec świąteczne ciasteczka czy też przygotowywać prezenty pod choinkę. Tego dnia panuje wyjątkowa atmosfera, która zapowiada nadchodzące Boże Narodzenie.

Podsumowanie

Mikołajki to wyjątkowe święto, które ma wiele do zaoferowania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To czas radości, rodzinnego ciepła i kultywowania tradycji. Niezależnie od tego, jak duże lub małe prezenty znajdą się pod poduszką, najważniejsza jest atmosfera miłości, wzajemnego szacunku i radości z bycia razem. Niech magia Mikołajek będzie z Wami tego dnia i przez cały nadchodzący okres świąteczny!

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Szkrabajeksie 17, 2020

Dzieci nie czytają, nie lubią bajek, nie mają zainteresowań. Znacie to? Mamy dla Was rozwiązanie, a jest nim Kubuś i…

Światła Północy. Siostry wrony-Malin Falch

Światła Północy. Siostry wrony-Malin Falch

Martamaj 9, 2022

Gdy noce zaczynają pachnieć wiosenną rosą, a gwiazdy jakby śmielej ukazywały swój blask i miejsce na nieboskłonie przygoda zaczyna nabierać…

Festiwal Literatuy Dla Dzieci – Poznań, Gdańsk i Kraków

Festiwal Literatuy Dla Dzieci – Poznań, Gdańsk i Kraków

Kasiawrz 22, 2020

Już niedługo, bo 30 września, w Poznaniu, odbędzie się kolejna edycja (już 7) Festiwalu Literatury Dla Dzieci. To kolejne literackie…

Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Szkrabajeksie 20, 2020

Moje czasy dzieciństwa minęły dawno temu – pozostał po nich sentyment,  wspomnienia i zdjęcia. Już sam napis Lego wywołał u…

Pola i Piotruś. Plama

Pola i Piotruś. Plama

Szkrabajekpaź 14, 2022

O walorach okładki pisałam przy okazji omawiania wrażeń czytelniczych po spotkaniu z “Polą i Piotrusiem. Hulajnogą”, zatem nie powtarzam się,…