Wrr!

Date
lip, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Wrr! została wyłączona

Wszyscy wiemy, jak trudno czasami zapanować nad własnymi emocjami. Pewne sytuacje, wydarzenia czy zbiegi okoliczności wywołują w nas skrajne emocje, które czasami nie są zrozumiane przez nasze otoczenie. Potęguje to nasze negatywne odczucia. Przypomnijcie sobie taką sytuację, te wszystkie emocje, które zalały Was jak ogromna fala i teraz postawcie się na miejscu swoich pociech i podopiecznych. Skoro, my, osoby dorosłe, mamy wielką trudność, żeby zapanować nad tym, to co dopiero dzieci?

Kilka słów o wnętrzu

Żółw miał wielkie plany – chciał grać, bawić się, wspinać na skały, ale niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Podczas wchodzenia na jeden z kamieni nasz bohater spadł i niefortunnie utknął na skorupie. Jego przyjaciele próbują go rozchmurzyć, ale nic, nawet przytulanie, nie poprawia humoru Żółwiowi. Dopiero gdy Jeżyk stawia się w sytuacji przyjaciela, rozumie, dlaczego ten jest zdenerwowany.

Empatia jest ważna

„Wrr wrr wrr” to ciepła, pełna empatii książeczka, o prostej treści i pięknym przekazie. Uwagę zwraca również ciekawy tytuł, a także dość wymowna ilustracja na okładce – już na pierwszy rzut oka wiemy, że Żółw się złości, ale dlaczego? Jestem oczarowana historią i uważam, że można ją śmiało polecić rodzicom i opiekunom 3 latków. Dzięki niej maluchy nie tyle, co zrozumieją swoje emocje, ale dowiedzą się, jak złość wygląda z zewnątrz, oczami innej osoby, a także – co wydaje mi się najważniejsze – zaszczepią w nich empatię i zrozumienie do uczuć drugiego człowieka.

W tej książce równą i ogromną rolę grają zarówno ilustracje, jak i tekst. Te dwa elementy idealnie ze sobą współgrają. Treść nie jest trudna, dialogi są proste, a słowa zrozumiałe dla młodych czytelników. Poszczególne rozkładówki są proste – znajduje się na nich tylko to, co w danym momencie powinno czyli bohaterowie, przedmiot wspomniany w tekście i tyle. Dzieci nie są rozkojarzone wpatrywaniem się w szczegóły, a dodatkowo cała kolorystyka książeczki jest miła dla oka. Pastelowe kolory i łagodna kreska są wspaniałe.

Na zakończenie

„Wrr wrr wrr” to ciekawa książeczka, która pokazuje maluchom złość z nieco innej strony. Dzięki wejściu w czyjeś buty Jeż zrozumiał złość Żółwia. Da dzieci to coś nowego, innego, ciekawego i wspaniałego. Warto przeczytać tę opowieść i często do niej wracać.

Książkę “Wrr” znajdziecie na stronie księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Inne atrkacyjne i warte poznania książeczki dla najmłodszych znajdziecie na stronie Taniej Ksiazki.

 


Autor: Eoin McLaughlin
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Ilustrator: Polly Dunbar
Tytuł: Wrr Wrr Wrr
Tytuł oryginalny: Wrr Wrr Wrr
Wydawnictwo: Mamania
Wydanie: I
Data wydania: RRRR-MM-DD
Kategoria: literatura dziecięca 2-4
ISBN: 9788367555852
Liczba stron:18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Marszałek Józef Piłsudzki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Marszałek Józef Piłsudzki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Szkrabajekwrz 22, 2020

Często jest tak, że wielcy Polacy nie są nam wcale dobrze znani. Ot, Józef Piłsudzki wielkim Polakiem był i… miał…

Dziecko poszło do szkoły, co robić z tym czasem? Czyli krótki poradnik dla uwolnionych rodziców.

Dziecko poszło do szkoły, co robić z tym czasem? Czyli krótki poradnik dla uwolnionych rodziców.

Szkrabajekwrz 2, 2020

Po pierwsze – nie sprzątaj. Kurz spokojnie poleży do powrotu dziecięcia, albo i nawet dłużej. Zabawki też. A skoro nie…

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Martasty 22, 2023

Jedzenie jest jedną z pierwszych funkcji, jakie opanowuje człowiek. Podróż przez niezwykłe konsystencje, smaki i kolory jest jedną z najbarwniejszych…

dummy-img

Ta książka jest psem – Lorenzo Clerici, Ta książka jest kotem – Silvia Borando

Kasiamar 12, 2020

Ta książka jest psem i Ta książka jest kotem to nowości dla najmłodszych od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Co jest takiego…

Obowiązkowe wydarzenie dla fanów gier. Targi BookGame

Obowiązkowe wydarzenie dla fanów gier. Targi BookGame

Kasiakwi 27, 2023

Takiego wydarzenia w Małopolsce jeszcze nie było! Ponad 60 wystawców z grami planszowymi, zabawkami edukacyjnymi i kreatywnymi, książkami i komiksami,…