Wrr!

Date
lip, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Wrr! została wyłączona

Wszyscy wiemy, jak trudno czasami zapanować nad własnymi emocjami. Pewne sytuacje, wydarzenia czy zbiegi okoliczności wywołują w nas skrajne emocje, które czasami nie są zrozumiane przez nasze otoczenie. Potęguje to nasze negatywne odczucia. Przypomnijcie sobie taką sytuację, te wszystkie emocje, które zalały Was jak ogromna fala i teraz postawcie się na miejscu swoich pociech i podopiecznych. Skoro, my, osoby dorosłe, mamy wielką trudność, żeby zapanować nad tym, to co dopiero dzieci?

Kilka słów o wnętrzu

Żółw miał wielkie plany – chciał grać, bawić się, wspinać na skały, ale niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Podczas wchodzenia na jeden z kamieni nasz bohater spadł i niefortunnie utknął na skorupie. Jego przyjaciele próbują go rozchmurzyć, ale nic, nawet przytulanie, nie poprawia humoru Żółwiowi. Dopiero gdy Jeżyk stawia się w sytuacji przyjaciela, rozumie, dlaczego ten jest zdenerwowany.

Empatia jest ważna

„Wrr wrr wrr” to ciepła, pełna empatii książeczka, o prostej treści i pięknym przekazie. Uwagę zwraca również ciekawy tytuł, a także dość wymowna ilustracja na okładce – już na pierwszy rzut oka wiemy, że Żółw się złości, ale dlaczego? Jestem oczarowana historią i uważam, że można ją śmiało polecić rodzicom i opiekunom 3 latków. Dzięki niej maluchy nie tyle, co zrozumieją swoje emocje, ale dowiedzą się, jak złość wygląda z zewnątrz, oczami innej osoby, a także – co wydaje mi się najważniejsze – zaszczepią w nich empatię i zrozumienie do uczuć drugiego człowieka.

W tej książce równą i ogromną rolę grają zarówno ilustracje, jak i tekst. Te dwa elementy idealnie ze sobą współgrają. Treść nie jest trudna, dialogi są proste, a słowa zrozumiałe dla młodych czytelników. Poszczególne rozkładówki są proste – znajduje się na nich tylko to, co w danym momencie powinno czyli bohaterowie, przedmiot wspomniany w tekście i tyle. Dzieci nie są rozkojarzone wpatrywaniem się w szczegóły, a dodatkowo cała kolorystyka książeczki jest miła dla oka. Pastelowe kolory i łagodna kreska są wspaniałe.

Na zakończenie

„Wrr wrr wrr” to ciekawa książeczka, która pokazuje maluchom złość z nieco innej strony. Dzięki wejściu w czyjeś buty Jeż zrozumiał złość Żółwia. Da dzieci to coś nowego, innego, ciekawego i wspaniałego. Warto przeczytać tę opowieść i często do niej wracać.

Książkę “Wrr” znajdziecie na stronie księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Inne atrkacyjne i warte poznania książeczki dla najmłodszych znajdziecie na stronie Taniej Ksiazki.

 


Autor: Eoin McLaughlin
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Ilustrator: Polly Dunbar
Tytuł: Wrr Wrr Wrr
Tytuł oryginalny: Wrr Wrr Wrr
Wydawnictwo: Mamania
Wydanie: I
Data wydania: RRRR-MM-DD
Kategoria: literatura dziecięca 2-4
ISBN: 9788367555852
Liczba stron:18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Szkrabajeklis 21, 2022

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok Gdy pierwszy raz przeczytałam książkę „Wielka Panda i Mały Smok” Jamesa Norbury, to byłam…

Przeprowadzka i inne zwroty akcji. Małe i duże zmiany. Rodzina Treflików – Liliana Fabisiska

Przeprowadzka i inne zwroty akcji. Małe i duże zmiany. Rodzina Treflików – Liliana Fabisiska

Kasiacze 5, 2021

Przeprowadzka i inne zwroty akcji. Małe i duże zmiany. Rodzina Treflików – Liliana Fabisiska Emocje to nie jest łatwa rzecz, a dzieci…

Enola i niezwykłe zwierzęta – Joris Chamblain

Enola i niezwykłe zwierzęta – Joris Chamblain

Szkrabajekkwi 21, 2022

Enola zajmuje się zwierzętami, ale nie takimi zwykłymi, jej specjalnością są te … nie do końca normalne zwierzaki. Pomaga im…

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Kasiacze 3, 2021

Ponownie witamy się z Mru Mru i Wielką, które żyję sobie spokojnie, razem, w lesie. W tej części przygód małej…

Ada nie chce spać – opowieść dla wszystkich dzieci, które nie chcą już kończyć dnia

Ada nie chce spać – opowieść dla wszystkich dzieci, które nie chcą już kończyć dnia

Kasiasty 10, 2022

Wyciszająca o opowieść o dziewczynce, która niechętnie kładzie się spać. Świat jest przecież taki ciekawy! Ada lubi jednak wieczorne przytulanie…