3 bajeczki przed snem. My Little Pony

Date
lut, 05, 2023
Comments
Możliwość komentowania 3 bajeczki przed snem. My Little Pony została wyłączona

„3 bajeczki przed snem”, to seria, którą uwielbia zarówno moja córka (prawie 5 lat), jak i ja. Córce podobają się fluorescencyjne zdobienia na przodzie okładki i to, że bohaterami opowiadań są postacie znane z bajek: u siebie mamy książeczki: „Muminki”, „Tomek i przyjaciele”, „Miś Paddington” i najnowsze „My Little Pony”. A mnie najbardziej podoba się to, że bajki są niedługie, ale każda wystarczy, by wyciszyć dziecko i ułatwić usypianie.

Kilka słów o fabule

„My Little Pony” zawiera 3 historie:

Jedna z historii zaczyna się tym, że Izzy przygotowała dla wszystkich przyjaciół śniadanie, ale nikt nie miał czasu usiąść i zjeść wspólnie przy stole. Przyjaciele mieli ostatnio coraz mniej czasu dla siebie. Dlatego Izzy wymyśliła wspólną wycieczkę w góry, a wszyscy chętnie się na to zgodzili. Jednak kiedy Izzy weszła na szlak, nikogo tam nie było. Czy przyjaciele o niej zapomnieli?

„3 bajeczki przed snem: My Little Pony” przenosi nas do świata znanych z telewizyjnych bajek koników Pony (jakkolwiek to brzmi, ale nie potrafię tej zbitki słów wyrzucić z głowy). Kucyki czasem się kłócą, czasem robią sobie przykrość, ale są też dla siebie dobre i pomocne, a przede wszystkim zawsze potrafią się pogodzić i sobie wybaczyć. Koniki pokazują relacje w grupie, gdzie każdy jest trochę inny i ma inne potrzeby oraz pomysły. Razem się uzupełniają i tworzą zgraną paczkę.

Moja opinia i przemyślenia

Książka wydana jest w twardej oprawie i jak już wspomniałam, przód okładki zawiera elementy fluorescencyjne, które po naświetleniu, świecą w ciemności. Strony są z kredowego papieru, dlatego nie polecam dla całkiem małych rączek, 2-3 lata to takie minimum, żeby książka mogła dłużej służyć i żeby dziecko zrozumiało całe historie. Co ważne dla mojej córki – każda strona zawiera kolorowe ilustracje.

Książeczka „My Little Pony” trafiła do grona naszych ulubionych dobranocnych opowiadań, zaraz po „Muminkach” i jeszcze niejednokrotnie będziemy do niej wracać. Tym bardziej że wszystkie trzy historie niosą w sobie pozytywne przesłanie.

Jagoda Miśkiewicz-Kura


Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Hasbro

Tytuł: 3 bajeczki przed snem: My Little Pony

Seria i nr tomu: 3 bajeczki przed snem

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: 1

Data wydania: 2023-02-22

Kategoria: dla dzieci 3-5

ISBN: 978-83-276-7368-8

Liczba stron: 72


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Rodzinka Willoughby – wersja fimowa.

Rodzinka Willoughby – wersja fimowa.

Martasie 7, 2020

Poznawanie historii to niezwykła przygoda, która mogłaby trwać jak najdłużej, szczególnie gdy bohaterów pokochasz miłością niepowtarzalną i wieczną. W takich…

Sukces akcji charytatywnej “Wszystkie kolory świata”

Sukces akcji charytatywnej “Wszystkie kolory świata”

Kasiawrz 3, 2021

Dzięki niezwykłej książce „Wszystkie kolory świata” zainicjowanej przez twórców literatury dziecięcej i Wydawnictwo Agora dla dzieci, wydanej w lutym br.…

dummy-img

Wakacyjny konkurs z wydawnictwem Zakamarki

Kasialip 14, 2020

Dzisiaj mamy dla Was informacje o konkursie, który zainteresuje wszystkich fanów Pipi Pończoszki! Więcej informacji znajdziecie poniżej!   Moje wakacje…

Mój pierwszy zegar – Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley 

Mój pierwszy zegar – Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley 

Szkrabajekgru 19, 2020

Książeczka, o której Wam dzisiaj opowiem, jest w twardej oprawie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 5…