Księżniczki gotują

Księżniczki gotują

Księżniczki gotują

Dzieci uwielbiają gotować. Ba! Często mają większą odwagę próbować nowych rzeczy niż dorośli. Fenomenalnie łączą smaki i faktury dań. Wystarczy dać im szansę na działanie.Jak jednak doprowadzić do tego żeby w naszej kuchni pojawił się mały masterchef? Najpierw potrzeba inspiracji! A co może być lepszego niż ulubieni bohaterowie, gotujący pyszne dania? Zwłaszcza kiedy są do księżniczki Disneya, które każdy lubi i podziwia?
Książka “Księżniczki gotują. 50 pysznych przepisów” to zbiór pomysłów na dania inspirowanych bardzo popularnymi postaciami z bajek. Możemy tu znaleźć m. in. zupę kukurydzianą Bestii, Lo mein rodzina Fa, czy bagietki Belli. Książka podzielona jest na 7 rozdziałów o potrawach oraz 3 dodatkowe rozdziały na temat teorii.

Na początek warto przyjrzeć się rozdziałom z przepisami. Został wprowadzony bardzo przystępny podział, który przechodzi od dań śniadaniowych, poprzez obiadowe, przekąski i desery. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo zawsze można wypróbować jakąś potrawę tylko ze względu na księżniczkę, która je promuje. Jest to bardzo fajny sposób na wprowadzenie nowych potraw do jadłospisu. Możemy też posiłkować się kartami dań, które znajdują się na końcu książki, dzięki czemu mamy pomysł na trzy dania od ulubionej księżniczki Disneya.

Niestety problemem jest tutaj trudność wykonania. O ile w niektórych przepisach dziecko poradzi sobie samo (zwłaszcza w tych na zimno), tak ciężko wyobrazić sobie 5 latka smażącego kurczaka, czy wyciągającego gorącą blachę z piekarnika. Na szczęście przy każdym takim przepisie pierwszy punkt zawsze zawiera informację o tym żeby poprosić o pomoc dorosłego.

“Księżniczki gotują. 50 pysznych przepisów” to pięknie wydana książka kucharska, która zachęca dzieci do próbowania nowych smaków. Niewątpliwym atutem są bardzo apetyczne zdjęcia i ulubieni bohaterowie. Oczywiście pojawiają się tu nie tylko księżniczki, ale i ich przyjaciele i rodzina, np. wspomniana już wcześniej Bestia, Mushu (opiekun Mulan), Angus (koń Meridy), Radża (tygrys Jasminy) i wiele innych. Dzięki temu książka jest bardzo różnorodna i inspirująca.

Na pewno warto sięgnąć po tę książkę razem z dzieckiem. Odkrywanie nowych smaków i wspólne gotowanie to bardzo solidny fundament więzi jaka się wtedy tworzy. A że dodatkowo można zjeść coś nowego i smacznego? To tylko efekt uboczny, na który na pewno każdy jest gotowy.

Karolina Kosek


Tłumaczenie: Cynthia Littlefield
Ilustrator: Joanne Schmaltz
Tytuł: Księżniczki gotują. 50 pysznych przepisów
Seria i nr tomu: 1
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I
Data wydania: 12.05.2021
Kategoria: książka kucharska dla dzieci
ISBN: 978-83-8216-544-9
Liczba stron:144


Dodaj komentarz

Close Menu