Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? – Tomasz Samojlik

Kto nie lubi książek z okienkami? To prawdziwa radość i gratka dla maluchów, które takie lektury mogą przeglądać godzinami. Nic w tym dziwnego. Takie książeczki nie tylko rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość, uczą przez zabawę, ale także pozwalają ćwiczyć motorykę małą, bo przecież takie okienko trzeba podważyć i otworzyć. Co więcej, jeżeli w takiej lekturze, dzieci widzą swoich ulubionych bohaterów, ta taka przygoda literacka staje się o wiele  atrakcyjniejsza.

Czego szukasz, Pompiku?, to książeczka, od której można zacząć przygodę z żubrzą rodziną. Dlaczego? Po pierwsze – jest o wiele większa od serii Wyprawy. Po drugie – twarde, tekturowe strony tylko ułatwiają małym czytelnikom przewracanie kartek i są odporne na przypadkowe zniszczenie. Tekstu nie jest dużo, więc dzieci nie będą czuły się po chwili znudzone. Czego szukasz, Pompiku?, to również obowiązkowa pozycja dla starszych fanów serii autorstwa Tomasza Samojlika. Tak jak i w innych powieściach, tak i w tej czytelnicy odkrywają, jaki piękny jest nasz kraj i że warto zwiedzać i poznawać naszą ojczyznę. Razem z Pompikiem kolejno odwiedzamy nasze rodzime Parki Narodowe, wciąż czegoś szukając razem z tytułowym bohaterem. W Polsce przyroda jest różnorodna, mamy kilka krain geograficznych, które zachwycają swoim pięknem. Ilość gatunków roślin i zwierząt może wprawić w chwilowe zdumienie. Przy lekturze tej książeczki i dorośli się wiele nauczą, bo pod okienkami, które odkrywa maluch, znajdują się zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla danego Parku Narodowego. Człowiek uczy się całe życie, a książki pana Tomasza Samojlika świetnie nadają się do poszerzania swojej wiedzy.

Ta książeczka jest dobrym sposobem na to, aby uczulić dziecko na piękno przyrody i odkryć w nim naturę odkrywcy. Razem z Pompikiem, na każdej stronie, maluch może poszukiwać kolejnych roślin i zwierząt, odwiedzać kolejne Parki Narodowe i uczyć się dbać o przyrodę. Czego szukasz, Pompiku?, to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na naukę i pokazanie piękna otaczającej nas przyrody.


Autor: Tomasz Samojlik

Ilustrator: Tomasz Samojlik

Tytuł: Czego szukasz, Pompiku?

Seria i nr tomu: Żubr Pompik

Wydawnictwo:  Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788380088566

Liczba stron: 12

★★★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu