Zasoby naszej planety

Zasoby naszej planety – Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi

Date
gru, 06, 2023
Comments
Możliwość komentowania Zasoby naszej planety – Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi została wyłączona

Dbanie o naszą planetę jest niezwykle ważne i powinno być zaszczepiane w nas od najmłodszych lat. Temat jest niezwykle obszerny i łatwo pogubić się w tych wszystkich nazwach. To jednak nie powinno nas zniechęcić do rozpoczęcia tejże przygody z naszymi dziećmi. Nauka z komiksem spieszy nam z pomocą i oferuje niesamowitą podróż przez zasoby naszej planety. Razem z Judy, którą z pewnością wielu kojarzy z bajki Zwierzogród i Nickiem wybierzemy się w odwiedziny do rodzinnej miejscowości pierwszej króliczej policjantki. Szarakówko nie jest już tak cichym i przewidywalnym miejscem. Ludzie mają tu ogromną wiedzę na temat ekologii i idą z duchem czasu, wciąż rozwijając swoje uprawy. Jednak pod osłoną nocy, ktoś próbuje odmienić to miejsce i zatruć nie tylko życie mieszkańców, ale i ich uprawy.

Zasoby naszej planety

Od dawna jestem zdania, że nasze szkolne życie byłoby o wiele łatwiejsze, gdybyśmy mieli dostęp do publikacji, które teraz goszczą na półkach naszych pociech. W każdym domu w końcu pojawi się temat ekologii. To ważny i obszerny dział naszego życia, dlatego też staramy się go przedstawić dzieciom w najbardziej przystępny sposób. Komiks sprawdzi się idealnie w zasiewaniu w naszych dzieciach smykałki do ekologii. Ten z serii Nauka z komiksem robi o wiele więcej, gdyż nie tylko wprowadza nas w historię z bohaterami, których lubimy. Tu poza słowami postaci o recyklingu, zasobach ziemi czy monokultur w rolnictwie, w przerwach między ilustrowanymi opowieściami możemy bliżej przyjrzeć się poruszanym w komiksie zagadnieniom. To genialnie proste rozwiązanie pozwoli naszym pociechom w niezauważalny sposób posiąść ogromne pokłady wiedzy w dziedzinie. Język, jakim przekazywana jest treść, zaskakuje lekkością i płynnością. Całość pochłania się w mgnieniu oka, a wiedza sama trafia na żyzną glebę młodych umysłów.

Wśród ilustracji

Zasoby naszej planety to pierwszy zeszyt z serii Nauka z komiksem o miastach przyszłości. Judy i Nick zapraszają dzieciaki, by te towarzyszyły im w pierwszej podróży rezolutnej króliczki do rodzinnego domu. Tam zmianom nie ma końca, a codzienność zdaje się wypełniać nowymi sposobami na ratowanie ziemi, jej zasobów i przyszłości kolejnych pokoleń. Ilustracje otulają nas znanym ze Zwierzogrodu ciepłem i różnorodnością postaci. Tu każda kreska pociągnięta jest z należytą miłością i zachwyci miłośników animacji, której bohaterom właśnie towarzyszymy. Jest barwnie, zabawnie i wyraziście. Postaciom nie brakuje emocji, które odbijają się na ich twarzach. Całość jest niezwykle dynamiczna, nie brakuje tu radości, ale i tajemniczej, nieco mrocznej aury unoszącej się w powietrzu.

Wśród wrażeń

Zasoby naszej planety zrobiły u nas furorę, rozmowom na tematy zawarte w komiksie nie było końca. Od ilustracji przez przygody, aż do wartościowego tekstu. Wszystkie elementy łączą się w niezwykle przystępną i atrakcyjną całość. Jest lekko i przyjemnie, a równocześnie wartościowo i pouczająco. Idealny balans między nauką i zabawą został zachowany, a tajemnica nie zostawia nam wyboru, musimy sprawdzić, co wydarzy się dalej i czego jeszcze się nauczymy. Jako że u nas wciąż króluje rolnictwo, to młodemu do gustu przypadł rozdział zbiory taty Hopsa. Komiks kolejny raz udowadnia, że forma przekazu jest równie ważna w procesie przyswajania wiedzy.

Podsumowanie

Jeśli właśnie dopadł was temat ekologii i dbania o zasoby naszej planety to Nauka z komiksem. Miasta przyszłości idealnie sprawdzą się jako pomoc w tej przygodzie. Jest kolorowo, zabawnie i niezwykle merytorycznie. Dzięki świetnie dobranej formie i przygodzie bazującej na trudnych zagadnieniach dzieciom bez najmniejszych problemów uda się opanować tak przystępnie podaną im wiedze. To początek historii, który pozwoli złapać naszym pociechom bakcyla i rozpali zmysły detektywów. Od teraz nauka jest przyjemna, prosta i zaskakująca jak kolorowe marchewki.


Scenariusz: Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi
Rysunki:Sara Storino, Emilio Urbano, Denise Shimabukuro, Andrea Greppi, Benedetta Barone, Marino Gentile, Blasco Pisapia, Marco Palazzolo
Tłumaczenie: Maria Białek
Tytuł: Zasoby naszej planety
Tytuł oryginału: Science in Comics. Cities of Tomorrow. The Case of the Sustainable Future
Seria i nr tomu: Nauka z komiksem/Miasta przyszłości (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2023-11-22
Kategoria: komiks edukacyjny
ISBN: 9788328164130
Liczba stron: 64


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Zasypani nowościami przez Zieloną Sowę!

Zasypani nowościami przez Zieloną Sowę!

Kasiamaj 20, 2021

W tym miesiącu wydawnictwo Zielona Sowa nie przestaje nas rozpieszczać! Zerknijcie tylko jakie cudowne nowości możemy upolować w tym miesiącu!…

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow

Kasiamar 21, 2021

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow „Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół” od wydawnictwa Media Rodzina to…

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party.

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party.

Kasiawrz 9, 2021

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party. Polska nazwa: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna Autor (mechanika + ilustracje): wydawnictwo Kang Hsuan…

Plastik Fantastik? – Eun-Ju Kim

Plastik Fantastik? – Eun-Ju Kim

Kasiasty 14, 2021

Plastik Fantastik? – Eun-Ju Kim Plastik nas otacza. Stykamy się z nim w niemal każdym momencie naszego życia. Jak przez…

Owocoemocje – Saxton Freymann

Owocoemocje – Saxton Freymann

Kasiamaj 18, 2021

Owocoemocje – Saxton Freymann Czy owoce mogą być ekspresyjne? W jakiś, przedziwny sposób, wyrażać swoje emocje? Cóż, jak widać -…